НАЈАВА: Вовед во 75 јубилејна НБА сезона!

Минатата сезона, која беше најдолга во историјата на НБА, поради многуте перипетии, протести и несреќи, многумина не предвидуваа дека ќе се заврши. Но, заради одличната организација на „бабл“ турнирот во Орландо, Лос Анџелес Лејкерс ја освои првата титула по 10 години пауза, откако во големото финале беа подобри од Мајами со вкупни 4-2. Бидејќи многу работи беа во неизвесност околу новата сезона, конечно во вторник на 22-ри декември, со натпреварот помеѓу Бруклин Нетс и Голден Стејт Вориорс, ќе започне јубилејната 75 сезона на НБА! – Оваа натпреварувачка сезона, за прв пат…