(ФОТО) Со нова прекрасна гарнитура и Ривер Плата

Главниот конкурент за титулата во аргентинско национално фудбалско првенство на Бока Јуниорс е тимот на Ривер Плата. Денеска и тие го презентираа новиот домашен дрес, а својот следен натпревар го играат на 01.10 во 02:30 часот во Копа Либертадорес, против Сао Пауло во Нуњез, Буенос Аирес. Адидас исто така направи прекрасни дресови и за Ривер Плата, тим кој има една титула повеќе од Бока Јуниорс односно 49:48.

(ФОТО) Новите дресови на Бока Јуниорс изгледаат фантастично!

Фудбалскиот гигант од Аргентина, ги претстави новите домашни и гостински дресови за новата сезона. Бока Јуниорс има натпревар вечерва во 02:30 часот против парагвајскиот тим Либертад, во рамките на 6-та рунда од Копа Либертадорес. Аргентинската лига беше прекината по 23 одиграни рунди, а токму Бока Јуниорс со само еден бод предност пред Ривер Плејт ја освои титулата. Тие за нов и главен спонзор го имаат супер-богатиот Катар Ервејс. Новите дресови ги објавија денеска и мора да признаеме дека изгледаат фантастично.