П.Е. Обамејанг: Сакам да станам легенда на Арсенал

Искусниот напаѓач на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг потпиша нов тригодишен договор и стави крај на сите шпекулации кои се пишувaа за него. Габонецот би требало да заработува околу 270.000 евра неделно и ќе остане во тимот до 2023 година. Прекрасен ден, се чувстувам одлично. Го потпишав договорот затоа што навистина сакам да останам овде. Ова е мојот дом, тука припаѓам… сакам да станам легенда на Арсенал! Навистина сум среќен, луѓе! Сакав ова да го споделам лично со вас, во видео обраќање од Емиратите се изјасни напаѓачот. Артета на официјалната веб…