(ФОТО) Новите дресови на Бока Јуниорс изгледаат фантастично!

Фудбалскиот гигант од Аргентина, ги претстави новите домашни и гостински дресови за новата сезона. Бока Јуниорс има натпревар вечерва во 02:30 часот против парагвајскиот тим Либертад, во рамките на 6-та рунда од Копа Либертадорес. Аргентинската лига беше прекината по 23 одиграни рунди, а токму Бока Јуниорс со само еден бод предност пред Ривер Плејт ја освои титулата. Тие за нов и главен спонзор го имаат супер-богатиот Катар Ервејс. Новите дресови ги објавија денеска и мора да признаеме дека изгледаат фантастично.