Втор ден квалификации од Лига на шампиони

Втор дел од последната рунда на квалификации во Лига на шампиони или попозната како плеј-оф. Во Молде, со истоимениот тим, Ференцварош одигра навистина возбудлив натпревар. Унгарците ќе се вратат дома со 3 постигнати голови во гости, но сепак без предност. Тие имаа предност од 0:2, па по 30 минути игра и губеа со 3:2, а да пред самиот крај во 87 минута од пенал го изедначат резултатот и останат во подобра ситуација пред реванш дуелот. Во Пиреј, Олимпијакос беше домаќин на соседната Омонија на Кипар. Грчкиот состав беше видливо подобар,…