Руско-грчки дуел како дерби соочување од последната рунда за ЛШ

Денеска на програмата се три квалификациски натпревари од вкупно шест во последната рунда за пласман во главната фаза од Лигата на шампионите за сезона 20/21, а останатите мечеви се играат утре. Сите натпревари започнуваат во 21:00 часот, а како најинтересен се издвојува Краснодар против Паок, руско-грчки дуел помеѓу две исклучително силни екипи. Макаби Тел Авив го пречекува Салзбург а Мидтјиланд оди во Чешка против Славија Прага. Во оваа завршна фаза, се играат и реванш дуели една недела подоцна на 29-ти и 30-ти септември. Останува забраната за присуство на публика во…