Седум голови и на Елан Роуд, Лидс поуспешен

Англиската Премиер Лига во вистинско светло на првите два натпревари во втората рунда. Лидс Јунајтед повторно одира меч со 7 голови, овој пат против Фулам имаа вистински натпревар за уживање. Резултатот го отвори Елдер Кошта во 5-та минута, па половина час подоцна Александар Митровиќ од пенал донесе изедначување на резултатот. За 2:1, со удар од 11 метри, гол постигна Матеуш Клих.За да биде 4:1, се погрижија Патрик Бамфорд и Кошта со уште еден погодок. Боби Рид го намали резултатот на 4:2, а конечните 4:3 ги постави Александар Митровиќ во 67-та…