Вардар со минимален пораз се враќа од Брест

РК Вардар 1961 своето патешествие во ракометната Лига на Шампиони, годинава го започна со минимален пораз од 22:24, против екипата на Мешков Брест во Белорусија. До средината на првото полувреме резултатот беше изедначен, но пред крајот на периодот, Мешков Брест се одлепи на 2 разлика и на полувреме замина со предност од 12:10. Во вториот дел, темпото го диктираше нашиот тим и имаше водство 18:20, но не можеа да издржат со таква игра до самиот крај. Мешков го сврте резултатот со сигурни реализации и феномелната игра во одбраната, па со…