1. МФЛ: Струга кај Работнички, Вардар во Ѓорче

Денеска во 15:30 часот, се играат два интересни дуели од шестото натпреварувачко коло во Првата македонска фудбалска лига, со еден директен пренос на МРТ 1. Составот на Вардар ќе го игра својот натпревар на гости со Македонија Ѓорче Петров, а директен пренос ќе има на МРТ 1. Во вториот натпревар, Работнички ќе биде домаќин на Струга Трим и Лум. Во минатото коло, вардарци му приредија мало изненадување на Шкупи со победата од 1:0, па сега мотивирани можеби ќе покажат добра игра и против Македонија ЃП. Тие својот последен резултат го…