(ВИДЕО) Мурињо со убав гест за македонски спортски новинар

Жозе Мурињо утрово одговараше на прашања на неговата прес конференција, но не се надеваше дека ќе има шанса да вети дека ќе оствари желба на еден македонски спортски новинар. Се работи за Игор Александровиќ, кој пред извесен период останал без својот татко. Тој бил личност која се восхитувала на ликот и делото на Жозе Мурињо. Никогаш немал можност да се запознае со „специјалниот“, па му кажал на синот доколку има шанса, неговата желба да ја исполни во негово име и да постави слика на вечното почивалиште од него и тренерот.…

Герет Бејл пристигна во Лондон кај Мурињо

Герет Бејл пристигна во Лондон за потпис со Тотенхем. Велшкиот репрезентативец ќе заигра клупски фудбал откако минатата сезона во Реал Мадрид имаше само 16 настапи, со многу мала минутажа. Бејл ќе биде на позајмица во Тотенхем со право на откуп наредната сезона. Нов играч за Мурињо ќе биде и Серхио Регилон, кој заедно во приватен авион долета со Бејл и газдата на Тотенхем, Даниел Леви. Ова ќе бидат две големи засилувања за лондонскиот тим, кој се обидува да дојде до групната фаза од Лига Европа, но и со сигурност ќе…