Миралем Пјаниќ пристигна на „Камп Ноу“

Триесет годишниот босански репрезентативец и поранешен играч на италијанскиот Јувентус, пред малку беше и официјално презентиран на стадионот на Барселона, „Камп Ноу“. Пјаниќ потпиша 4 годишен договор со шпанскиот гигант, па за платените 60 милиони евра, до 2024 година ќе настапува за овој клуб. Од него се очекува да го засили средниот ред и да донесе искуство во тимот. Тој во 4 одиграни сезони во Јувентус, забележа 178 настапи, постигна 22 гола и додаде 41 асистенција. Барселона беше вистински центар на внимание поради фактот дека Лионел Меси наводно барал да…