(ФОТО) Со нова прекрасна гарнитура и Ривер Плата

Главниот конкурент за титулата во аргентинско национално фудбалско првенство на Бока Јуниорс е тимот на Ривер Плата. Денеска и тие го презентираа новиот домашен дрес, а својот следен натпревар го играат на 01.10 во 02:30 часот во Копа Либертадорес, против Сао Пауло во Нуњез, Буенос Аирес. Адидас исто така направи прекрасни дресови и за Ривер Плата, тим кој има една титула повеќе од Бока Јуниорс односно 49:48.