(ВИДЕО) Дали сте виделе полошо слободно фрлање во европската кошарка?

Не често, но во сите спортови се случуваат многу лоши грешки. Во прилог можеме да видиме големо промашување од линијата за слободни фрлања во турското национално кошаркарско првенство. Станува збор за играч на Бешикташ, младиот 17 годишен центар, Фуркан Халтали. Тимот на Бешикташ загуби од Бурсаспор со 89:73, а најнесреќниот играч на мечот со само едно изведено слободно фрлање имаше 8 поени и 4 скокови за 15 минути игра.